Wszystko na temat Katarzyny

co studiować test bi power

Katarzyna to imię o greckim pochodzeniu. Imię to oznacza czystość oraz nieskazitelność. Po raz pierwszy zostało w Polsce użyte w XIV wieku. Wówczas imię to znane było kilku formach, jak np. Katarzena, Katerzyna. Obecnie Katarzyna zalicza się do jednych z najbardziej popularnych imion. Bez wątpienia może je zaliczyć do imion ponadczasowych, bowiem imię to noszą zarówno babcie, jak i kilkuletnie dziewczynki.

Katarzyna posiada wiele zdrobnień, jak np. Kasia, Kasieńka, Kasiunia, Katarzynka. Imię to nosiły znane kobiety, takie jak Katarzyna Aleksandryjska, Katarzyna Szwedzka czy Katarzyna Sienieńska. Imieniny Katarzyny występują aż kilkanaście razy w roku. Szczęśliwym kolorem dla Katarzyny jest zielony. Według znawców Katarzyna powinna nosić szmaragd. O popularności tego imienia najlepiej świadczy fakt, że nadawane jest wielu obecnym aktorkom, piosenkarkom, dziennikarkom czy politykom.

Katarzyna to także częste imię w krajach zachodnich, głównie w Wielkiej Brytanii czy w Niemczech. Jakie są Katarzyny? Katarzyna zna swoją wartość i nie pozwoli traktować się gorzej od pozostałych. Katarzyny uważane są za bardzo inteligentne, a jednocześnie przebiegłe osoby. Lubią znajdować się w centrum zainteresowania, ale czasem potrzebują też ciszy i spokoju. Katarzyny to dobre przyjaciółki, które zawsze są lojalne wobec najbliższych. Dla niektórych charakter Katarzyny może być trudny, co spowodowane jest jej niesamowitym uporem. Dzięki temu kobiety o tym imieniu są przebojowe i wytrwale dążą do upragnionego celu.