Trofea i nagrody nie muszą być drogie

https://www.pencopolska.pl/blog/zelazo-w-sportach-wytrzymalosciowych/

Zazwyczaj myśląc o trofeach i nagrodach, myślimy od razu o zawodach sportowych i to niejednokrotnie do głowy przychodzą nam od razu te najważniejsze imprezy. Te, gdzie zawodnicy otrzymują ogromne puchary, a do tego jeszcze nagrody rzeczowe o sporej wartości czy nawet pieniądze. Ale prawda jest taka, że nagrody i trofea powinny być obecne wszędzie tam, gdzie ma miejsce jakaś rywalizacji.

Czy to zawody sportowe między szkołami, czy to konkurs ortograficzny albo z wiedzy na jakiś konkretny temat. Jeśli tylko gdzieś jest organizowane jakieś wydarzenie, do którego zawodnicy muszą się przygotować, to powinniśmy zadbać o to, żeby byli oni odpowiednio wynagrodzeni. Oczywiści im wyższe miejsce tutaj zajmą, tym większe te trofea i nagrody powinni otrzymać.

Chociaż nigdzie nie jest powiedziane, że musimy się decydować na bardzo drogie rzeczy.

Popatrzmy na propozycje

Oczywiście to jakie trofea i nagrody wybierzemy, w znacznej mierze będzie zależało od rangi danego wydarzenia, bo od tego z kolei będzie zależało ile pieniędzy będziemy mieli na przygotowanie tego wszystkiego. Nie mniej, jeśli udamy się do miejsc, w których takie trofea są nam oferowane, to szybko się przekonamy, że będziemy mogli tutaj przebierać w różnych propozycjach, a to oznacza, że nie tylko znajdziemy coś, co będzie nam odpowiadało pod względem wielkości, wagi i wyglądu, ale również pod kątem ceny jaką przyjdzie nam zapłacić.

Nie mniej, nawet niewielkie trofeum, które będzie się ciekawie prezentowało sprawi zawodnikowi wiele radości i będzie dla niego fajną pamiątką.

Liczy się gest

Oczywiście możemy zdecydować, że trofea i nagrody otrzymają tylko ci zawodnicy, którym uda się zająć pierwsze trzy miejsca. Ale możemy także zdecydować, że symboliczne nagrody rafią do wszystkich uczestników.

Możemy wówczas zadbać o to, aby każdy z nich otrzymał niewielką siatkę, w której znajdą się jakieś drobiazgi podarowane przez sponsorów, a do tego jeszcze każdy może dostać pamiątkowy medal, na którym będzie informacja na jakich zawodach go zdobył. Możliwości mamy tutaj sporo, a co więcej, może się okazać, że wcale nie będziemy musieli wydawać aż tak dużych pieniędzy, aby móc pokazać każdemu zawodnikowi, że doceniamy jego wysiłek, jaki włożył w przygotowanie do zawodów i w sam udział w nich. Warto pomyśleć jakie trofea i nagrody możemy zdobyć, policzyć ile to wszystko nas wyniesie, i zdecydować na co nas będzie stać.

Pamiętajmy jednak, że im więcej będziemy mieli sponsorów, tym większa będzie szansa na to, że uda nam się, choćby symbolicznie, nagrodzić każdego z uczestników.