Ręczniki szybkoschnące z mikrofibry – dobre rozwiązanie dla osób w podróży

https://texdekor.pl/pl/c/Przescieradla-Jersey-z-Gumka/50 stoły do gastronomii

Kiedy ktoś dużo podróżuje, bardzo istotną rzeczą dla niego jest to, by jak najlepiej wyposażyć się na każdą wyprawę. Na pewno co chwilę zmienia miejsca noclegowe, a poza domem również musi dbać o higienę, dlatego koniecznie musi zabierać ze sobą podstawowe akcesoria do mycia. Naturalnie, wydawać by się mogło, że w większości hoteli akcesoria takie jak ręczniki są na wyposażeniu pokoi, jednak bywa i tak, że w miejscach o nieco niższym prestiżu może ich zabraknąć. Z tego powodu bardzo wielu podróżnych decyduje się zawsze zabierać w trasę własny ręcznik.

Najczęściej wybór pada na model, wykonany z mikrofibry. Mikrofibra jest rodzajem włókna, wykorzystywanym często do produkcji ściereczek kuchennych. Ma ono grubość niższą niż 10 mikrometrów i jest wytwarzana z nylonu oraz poliestru przy zachowaniu właściwych proporcji. Z mikrofibry wykonywane są tak zwane ręczniki szybkoschnące, idealne na krótszy lub dłuższy wyjazd.

Zaletą tego typu ręcznika jest oczywiście jego łatwość wysychania. Przydaje się to zwłaszcza w momencie, gdy po kąpieli chce się szybko zabrać rzeczy i przenieść w inne miejsce. Ręcznikowi z mikrofibry wysychanie zajmuje około trzydziestu minut (najlepszy wynik można osiągnąć susząc go oczywiście na świeżym powietrzu). Co więcej, ręcznik tego typu da się idealnie złożyć tak, że zajmie naprawdę mało miejsca.

To umożliwi zabranie go nawet w wypadku samego bagażu podręcznego, a na pewno nie wykluczy innych potrzebnych rzeczy. Warto zauważyć, że w przypadku ręcznika takich samych wymiarów, a wykonanych z tkaniny frotte, byłby już spory problem z zapakowaniem go do małej walizeczki.

Lustra