Ręczniki dla alergików – zalety ręczników z niestandardowego tworzywa (np. tkanina bambusowa)

listwy podłogowe poznań KGHM POLSKA MIEDŹ

Alergicy to specjalna grupa konsumentów, która powinna bardzo uważać na to, co kupuje. Są bowiem tkaniny, które bardzo łatwo mogą u nich wywołać różnego rodzaju podrażnienia. Z tego powodu muszą się decydować na nietypowe materiały, które nie wywołają u nich niepożądanych reakcji. Jednym z nich jest na pewno tkanina bambusowa.

Tkanina bambusowa jest bardzo miękka, a co więcej charakteryzuje się wyraźnym połyskiem. W dotyku przypomina nieco jedwab, ale cechuje ją dużo wyższa wytrzymałość. Kolejnym plusem okazuje się także niewygórowana cena tego produktu (płaci się za niego oczywiście dużo mniej niż przykładowo za jedwab). Tkanina bambusowa swoje hipoalergiczne właściwości zawdzięcza sposobowi uprawy rośliny.

Nie trzeba bowiem przy niej stosować żadnych środków chemicznych ani pestycydów. Dzięki temu materiał, uzyskany z niej, nie zawiera toksyn, szkodliwych dla wrażliwej skóry. Jeśli trafi się na stuprocentowy ręcznik z tkaniny bambusowej, można być przekonanym o jego właściwościach antybakteryjnych. Za ich sprawą materiał okazuje się odporny na działanie kurzu, grzybów oraz bakterii niezależnie od tego, czy pozostaje suchy, czy mokry.

Co więcej, tkanina bambusowa, dzięki swej antybakteryjności, nawet po zmoczeniu i po zostawieniu bez odpowiedniego rozwieszenia, nie zbutwieje ani nie zgnije, nie wydzielając również nieprzyjemnego zapachu. Włókna bambusowe odpowiadają też za zwiększoną chłonność ręczników. Nie są one bowiem splecione ze sobą zbyt ciasno, dlatego też pomiędzy nimi zostają niewielkie, porowate wypustki. To umożliwia lepszy przepływ powietrza oraz daje większą ilość miejsca, w którym może się gromadzić woda.

www.ratujemy.com.pl