Przełom w walce z rakiem i możliwy koniec chemioterapii

Choroba nowotworowa to dziś niestety jeden z najpowszechniejszych problemów zdrowotnych na całym świecie, dlatego też każda informacja dotycząca jakiegokolwiek, choćby najmniejszego, przełomu w leczeniu raka jest dużym powodem do radości, jeśli oczywiście okazuje się ona prawdą.

W ostatnich latach dokonano sporych postępów, dlatego też chorzy liczą, że w przyszłości uda się stworzyć jedno lekarstwo na raka.

Do tego jednak jeszcze długa droga, co nie oznacza, że medycyna nie idzie naprzód – jak się bowiem okazuje w najbliższych latach być może na dobre pożegnamy się z chemioterapią jako metodą leczenia chorób nowotworowych.

Naukowy stwierdzili bowiem, że skuteczną metodą w walce przeciwko nowotworom może okazać się immunologia i zdaniem badaczy może ona zastąpić chemioterapię w ciągu kilku najbliższych lat.

Jak wyjaśniają, tego typu metoda pozwala bowiem wykryć komórki rakowe – te pozwalają chorobie na cichy rozwój, gdyż potrafią bardzo dobrze ukryć się właśnie przed układem odpornościowym.

ospawietrzna.org