Pozbądź się niestrawności domowymi sposobami

ealergia.com.pl swede.pl

Częstą przypadłością, która wywołuje dość nieprzyjemne dolegliwości, jest niestrawność. Wielu Polaków boryka się z tym problemem, ponieważ nie potrafią odmówić sobie wielu smakołyków podczas świąt i spotkań rodzinnych. Przedstawiamy skuteczne sposoby na walkę z niestrawnością.

Trzeba wiedzieć, że niestrawność jest wywołana zaburzeniami w pracy przewodu pokarmowego. Pojawiają się, gdy spożywamy ciężkostrawne i tłuste posiłki, nałogowo palimy papierosy i spożywamy duże ilości alkoholu bądź żyjemy w nieustannym stresie. W przypadku, gdy objawy towarzyszące niestrawności, takie jak ból czy wzdęcia, nudności czy zgaga, nie są bardzo uciążliwe, możemy zastosować domowe leczenie.

Warto przez kilka dni stosować ścisłą dietę. Należy zrezygnować z posiłków ciężkostrawnych i zastąpić je zdrowymi i lekkimi. Suchary oraz kleik ryżowy, gotowane chude mięso, warzywa są podstawą diety.

Definitywnie należy zrezygnować z napojów gazowanych oraz kawy. Skuteczne są także herbaty ziołowe na niestrawność, takie jak herbata miętowa, imbirowa lub z dodatkiem kopru włoskiego.

www.wojciecholejniczak.pl