Pielęgnacja ciała – jakich kosmetyków nie powinno zabraknąć w naszej kosmetyczce?

lotion victoria secret https://visplantis.pl/

Pielęgnacja będzie dla wielu osób oznaczała coś zgoła innego. Jedyni zadowolą się zaledwie kilkuetapowym dbaniem o skórę, niektórzy jednak będą rozbudowywać ją do rozmiaru rytuału. W pielęgnacji ciała warto jednak pamiętać przede wszystkim o tym, że powinna ona zakładać jego oczyszczanie i nawilżanie. Te dwa etapy są niezbędne do tego, by cieszyć się gładką i delikatną skórą, nawet w okresie zimowym. Jak wiadomo jednak, każde ciało wymaga nieco innego podejścia, a także zastosowania innych kosmetyków.

Stąd też na rynku znaleźć można naprawdę szeroki wybór produktów do mycia i nawilżania naszego ciała. Najpopularniejsze kosmetyki do oczyszczania ciała to z pewnością mydła. To właśnie ich używamy kilka razy dziennie do mycia rąk, ale też nierzadko do mycia całego ciała. Oprócz nich równie często stosowane są różnego rodzaju żele i pianki do ciała. Za ich stosowaniem przemawia bardzo często duża wygoda użytkowania a także łatwość aplikacji na gąbkę lub myjkę.

W ostatnim czasie rośnie jednak również gama produktów o proszkowej konsystencji. Mowa tutaj oczywiście o pudrach do kąpania, które równie dobrze poradzą sobie także podczas prysznica.

Gładka skóra – techniki i porady kosmetyczne

Nie da się ukryć, że w pielęgnacji niezwykle ważna jest systematyczność. O ile nie ma z nią problemów w przypadku mycia się i oczyszczania skóry, o tyle nie zawsze równie regularnie decydujemy się na złuszczanie. Peeling skóry ciała jest jednak niezbędny do tego, aby mogła ona być gładka i jędrna.

Najczęściej możemy spotkać się z peelingami mechanicznymi, które odznaczają się dość ziarnistą konsystencją. Choć mogą być zbyt agresywne dla skóry twarzy, idealnie sprawdzą się jednak do stosowania na resztę naszego ciała. Ich wmasowywanie nie tylko pozwoli pozbyć się martwego naskórka, ale też pobudzi krążenie przez co poprawi jędrność i elastyczność skóry. Masaż to technika, którą możemy stosować także podczas natłuszczania czy też nawilżania naszego ciała. Nakładanie na nie olejków lub balsamów nie musi być zatem zwykłą czynnością pielęgnacyjną, lecz posiadać może dodatkową dobroczynną zaletę.

Masaż cenią zwłaszcza osoby posiadające cellulit – jest on czymś całkowicie naturalnym, jednak poprzez ujędrnianie skóry możemy go nieco zredukować. W walce z cellulitem sprzymierzeńcem są także techniki szczotkowania ciała, dające jeszcze lepsze efekty niż same tylko kosmetyki.

www.aktualne-mapy.com.pl