Ograniczanie płodności

Jak ustalić termin płatności faktury?

Z uwagi na ideologię nazistowską temat ograniczania płodności i rozmnażania ras innych niż aryjska był bardzo popularny. Przeznaczano krocie z budżetu na badania w tym kierunku.

Jak nietrudno się domyślić największym polem do badań tego typu były obozy koncentracyjne – żaden z pacjentów wszak nie mógł upomnieć się o swoje prawa. Profesor Carl Clauberg nakłonił Henricha Himmlera do swojej idei sterylizacji.

Obiecał wynaleźć metodę, która pozwoli wysterylizować dużą liczbę kobiet zupełnie bez ich wiedzy w bardzo krótkim czasie. Dla realizacji tych celów oddano mu „w opiekę” więźniarki Auschwitz w niemal nieograniczonej ilości.

Dodatkowo sprowadzono do obozu około ośmiuset Żydówek z obozu Ravensbruck. Dzięki bestialskim testom Clauberg twierdził, że już wkrótce jeden dobrze przeszkolony lekarz, mający odpowiednie wyposażenie będzie mógł jednego dnia wysterylizować nawet do tysiąca kobiet.

Podczas badań życie oraz zdrowie straciło setki kobiet. Te, które przeżyły poza niewątpliwą traumą na zawsze straciły możliwość posiadania potomstwa.