Maty stołowe i kuchenne, czyli jak uniknąć śladów po gorących garnkach/talerzach na meblach

Zamów w naszej drukarni etykiety samoprzylepne z własnym nadrukiem

Codzienne korzystanie z kuchni wiąże się przede wszystkim z przyrządzaniem posiłków. Oprócz tych na zimno są też takie, które wymagają termicznej obróbki. Tyczy się to głównie dań obiadowych, ale oczywiście nie tylko. Każdy chciałby, aby jego kuchenne meble zachowały estetyczny wygląd jak najdłużej i by nie były narażone na zabrudzenia tudzież uszkodzenia.

Przykładowo blaty w kuchni mogą mieć nieusuwalne ślady po postawieniu na nich zdjętego z ognia garnka lub wyjętej z pieca brytfanki. Jak można tego uniknąć? Nie jest to skomplikowane. Wystarczy zainwestować w zestaw specjalnych mat i podkładek, które powinny być zawsze pod ręką. Kwestią otwartą jest, z jakiego materiału są wykonane.

Dziś najpowszechniej korzysta się z mat korkowych, bambusowych lub silikonowych. Pierwsze pasują zwłaszcza do kuchni o tradycyjnym wystroju, są też wybierane przez osoby przywiązane do stylu eko, który w ostatnich latach jest szalenie modny. Materiał jest mniej istotny, ważna jest funkcja, jaką spełnia mata. Maty silikonowe są hitem sprzedażowym ostatnich lat.

Wykonane z wysokiej jakości miękkiego silikonu łączą miłą w dotyku fakturę z bardzo dużą odpornością na wysokie temperatury. Możemy bez obaw zdjąć z palnika rozgrzany garnek i ustawić na macie z silikonu – jest pewne, że nic złego się nie stanie. Mata pozostanie w stanie nienaruszonym, a kuchenny blat tym bardziej. Podkładki tego typu są oferowane w licznych kolorach, więc można je bez problemu dobrać pod kątem wystroju kuchni.

Są bardzo wytrzymałe i z pewnością posłużą wiele lat.

Pościele