Kiedy wiadomo, że trzeba wymienić pościel na nowszy model?

Warrior Chairs http://www.tanibankiet.pl/meble/stoly-restauracyjne

To w jakiej pościeli śpimy, ma kolosalny wpływ nie tylko na to, czy się wysypiamy, jaki mamy sen, ale również na nasze zdrowie. W pościeli znajdują się olbrzymie ilości kurzu i roztoczy. Te niewidoczne dla ludzkiego oka pajęczaki, są bardzo groźne dla człowieka. Wywołują alergie, różnego rodzaju choroby skórne – trądzik, świąd i wysypki, a także astmę.

Dlatego tak ważne jest zwracanie uwagi na częstotliwość prania i wymiany pościeli. Jeśli zależy ci na twoim zdrowiu, zadbaj o regularną wymianę pościeli i bielizny pościelowej. Bardzo ważne jest to, aby kołdrę i poduszkę prać przynajmniej raz na pół roku, obowiązkowo w temperaturze przynajmniej 60 stopni Celsjusza. W miarę możliwości, jak najczęściej należy ją wietrzyć na świeżym powietrzu.

Bieliznę – poszewki na kołdrę i poduszkę pościelową trzeba zmieniać raz w tygodniu. Kiedy należy wymienić pościel na nowszy model? Zgodnie z badaniami amerykańskich naukowców, poduszkę należy wymieniać przynajmniej raz na dwa do pięciu lat, kołdrę natomiast raz na pięć do dziesięciu lat. Bezwzględnie należy przestrzegać tych terminów, nawet w przypadku, gdy pościel jest w dobrym stanie. W sytuacji, gdy poduszka jest poplamiona, są na niej widoczne, niedoprane ślady np.

potu, nie należy czekać do upływu rekomendowanego czasu dwóch lat od jej zakupu. W tej sytuacji należy bezzwłocznie wymienić ją na nową. Zalecane jest także wymienienie pościeli zgodnie z porami roku. W okresie jesienno-zimowy warto zainwestować w kołdrę cieplejszą.

W sezonie letnim natomiast można zdecydować się na pościele lekkie, cienkie i przewiewne.

omijanie-korkow.com.pl