Jak wybrać dobry rower? Porady dla osób, które nie znają się na jednośladach

żele energetyczne bidon rowerowy termiczny

Rower to sprzęt z którego korzysta bardzo dużo ludzi, a ich liczba stale rośnie. Nie ma co się dziwić. Dziś w wielu miastach w Polsce, władze decydują się na budowanie odpowiednich ścieżek rowerowych, dzięki którym dotrzemy niemalże do każdego miejsca w mieście. Co więcej, każdy kto miał porównanie rower-samochód w wielkim mieście wie ile czasu, nerwów i pieniędzy można zaoszczędzić. Co najważniejsze – rower to samo zdrowie.

Taki rodzaj aktywności przed pracą, czy uczelnią bardzo dobrze wpływa na funkcjonowanie w ciągu dnia. Nie każdy jednak musi się na wszystkim znać. Jeśli jesteś osobą, która nie do końca wie w jaki sposób dokonać odpowiedniego wyboru w zakresie zakupu roweru, ten poradnik nieco rozwieje największe wątpliwości i rozwiąże dylematy:

  • Pierwszą rzeczą, nad którą trzeba się mocno zastanowić jest przeznaczenie roweru. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że chęć lokomocji tego nie tłumaczy. Ważne jest jednak w jaki sposób, jak często i w jakich warunkach chcemy używać roweru.

    Rozgraniczeń jest wiele, lecz nam wystarczą dwa główne. Rower miejski to sprzęt, który jak jego sama nazwa wskazuje, nadaje się do przemieszczania po utwardzonych powierzchniach. Nie posiada amortyzacji, jest dość ciężki. Nie da się nim pokonywać większych przeszkód, np. korzeni w lesie, z tego względu, że ma dość cienkie opony.

    Jego przeciwnikiem jest rower górski. Specjalistyczny sprzęt, który charakteryzuje się lekkością, grubymi oponami, które wyposażone są w odpowiednie rowki. Dzięki niemu swobodnie pokonamy bezdroża, pozytywnie się zmęczymy, a sama jazda będzie nie tylko przyjemnością, ale i przeżyciem;

  • Waga roweru to bardzo ważny czynnik na który w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę. Rada jest następująca. Wybieramy rowery, których rama jest wykonana z aluminium.

    Jest ono po prostu lżejsze od stali, a tak samo wytrzymałe. Z reguły można spotkać się z tym, że lżejsze rowery kosztują więcej. Nie ma w tym nic dziwnego. Znacznie poprawia się komfort użytkowania takiego sprzętu. Rower często przenosimy, czy to na strych, czy do piwnicy.

    Ciężko byłoby więc siłować się ze zbyt ciężkimi konstrukcjami. Tą radę szczególnie kierujemy do rodziców, którzy będą musieli nosić rowery swoich pociech.

.