Jak dobrać obuwie dla dziecka?

https://www.sukienkimm.pl/sukienki/na-wesele/ topy do pole dance

W większości przypadków raczej nie mamy problemu, aby dobrać dla siebie buty. Wiemy jaki rozmiar nosimy, wiemy już z doświadczenia na co zwracać uwagę podczas oglądania obuwia, tak aby zwiększyć szanse na to, że te, które wybierzemy faktycznie będą nam pasowały i nie będziemy musieli przymierzać kilkudziesięciu różnych par, aby w końcu trafić na te, które będą idealnie leżały na naszej stopie. Sprawa ma się gorzej, jeśli chcemy kupić obuwie dla dzieci.

Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy chcemy kupić buty zimowe, w których nie jest tak łatwo wyczuć jak daleko sięga palec dziecka, albo wówczas, gdy nasza pociecha jest bardzo mała i nie jest w stanie nam powiedzieć, czy dane obuwie jest dla niej dobre i czy nigdzie jej nie ciśnie.

Jak to zrobić dobrze?

Zastanawiamy się nad tym, co powinniśmy zrobić, aby mieć pewność, że dobrze dobierzemy obuwie do nóżki naszego dziecka? Przede wszystkim będąc w sklepie i oglądając takie buty, powinniśmy się rozejrzeć, czy nie znajdziemy tam specjalnej miarki. Stawia się na niej dziecko, a następnie przesuwa deseczką dopóki nie dotknie pięt naszej pociechy.

Kiedy do tego dojdzie, dziecko schodzi z takiej miarki, a my mamy dokładną informację, jakiej wielkości ma nóżkę, co znacznie ułatwi nam poszukiwanie odpowiedniego obuwia. Wówczas powinniśmy poszukać butów, które nam się podobają i które spełniają nasze oczekiwania co do miękkości podeszwy, wysokości danego buta i jakości wykonania, następnie wybrać odpowiedni rozmiar i przymierzyć dziecku. Pamiętajmy, że buty sznurowane muszą być dobrze zawiązane, a te zapinane na rzep, również powinny być odpowiednio zapięte, tak aby bucik się nie przemieszczał i żeby stopa się z niego nie wysuwała.

Podczas sprawdzania czy dane obuwie jest dobre dla naszej pociechy, powinniśmy dopilnować, aby dziecko stało, ponieważ wówczas jego stopa będzie się układała zupełnie inaczej w bucie, niż w sytuacji, gdy dziecko będzie siedziało.

Jak sprawdzić czy jest dobry?

Jeżeli chodzi o sprawdzenie czy dane obuwie jest dobre dla naszego dziecka, to przy miękkich bucikach możemy próbować sprawdzić gdzie sięga palec dziecka, poprzez delikatne naciskanie na przód buta. Może się jednak okazać, że nie wyczujemy tego palca, albo będzie to niemożliwe ponieważ będziemy kupowali buty zimowe.

Wówczas można spróbować wsunąć palec za piętę dziecka, jeśli się zmieści będzie to oznaczało, że but jest dobry. Jednak pamiętajmy, aby tego palca nie wkładać na siłę, bo wówczas dziecko może podkurczyć paluszki, aby zrobić nam więcej miejsca i taki pomiar okaże się błędny. Jeśli nasze dziecko jest starsze, to możemy je zapytać czy nic je nie ciśnie, zarówno w palce czy w pięty, jak również po bokach stopy czy od góry.

A jeśli dziecko swobodnie chodzi, to możemy popatrzeć co się wówczas dzieje z butami. Czy się nie wysuwają, albo czy dziecko nie utyka, tak jakby buty były mu za małe. Warto starać się sprawdzić na różne sposoby, czy obuwie które wybraliśmy dla naszego dziecka, jest dla niego dobre.