Jak dbać o naszą cerę?

Kosmetyki dla mężczyzn: Bond, Korsarz, Barbero wyprzedaż kosmetyków

Troska o skórę naszego ciała i cery była przez wiele lat głównie domeną kobiet. Dziś, niczym zaskakującym jest jednak to, że tyle samo uwagi i staranności przywiązują do pielęgnacji mężczyźni. Niezależnie jednak od płci, wiele osób nie wie jak zacząć skutecznie dbać o swoją cerę. Choć sklepy wypełnione są różnymi kosmetykami, trudno jest wybrać takie, które zagwarantują konkretne efekty.

Pierwszym krokiem powinno być określenie naszego typu cery, w czym pomóc może chociażby wizyta u dermatologa, kosmetologa lub też konsultacja w sklepie kosmetycznym. Oczywiście możemy także posłużyć się bogactwem Internetu i sami spróbować określić jaka tak właściwie jest nasza skóra. Mając już jakieś pojęcie na temat rodzaju naszej cery, warto też określić jej aktualny stan. Może ona być zdrowa, ale też posiadać liczne wypryski, zmarszczki, bruzdy czy też blizny.

Wszystkie te czynniki są niezwykle ważne, ponieważ to właśnie w oparciu o nie należy dobierać kosmetyki posiadające w składzie konkretne substancje. Przede wszystkim, kluczem do pięknej cery jest zadbanie o jej odpowiednie oczyszczanie. Służą do tego hydrofilowe olejki, żele czy też pianki myjące. To niebywale ważny krok w codziennej pielęgnacji, ponieważ skutecznie usuwa ze skóry pot, zanieczyszczenia, sebum a także część martwego naskórka.

Jest to podstawa do aplikowania kolejnych kosmetyków, które to będą miały możliwość dobrego wchłonięcia i działania.

Kroki pielęgnacji twarzy

Mając już za sobą etap oczyszczania nadchodzi czas na tonizowanie. Głównym zadaniem służących do tego toników lub hydrolatów jest przywrócenie skórze jej naturalnego ph. Równowaga kwasowo-zasadowa zostaje podczas oczyszczania naruszona, stąd też konieczne staje się stosowanie po nim kosmetyku z neutralnym ph.

W tym momencie warto też wspomnieć o złuszczaniu, które to w przypadku skóry twarzy może zachodzić na kilka sposobów. Najbardziej znane są chyba wszystkim takie kosmetyki jak peelingi mechaniczne, których działanie opiera się na drobinkach rozcieranych przez nas na skórze. Alternatywą są tutaj między innymi peelingi enzymatyczne działające na zasadzie maseczek. Nie mają one tak ziarnistej konsystencji, przez co nie podrażniają naskórka podczas ich nakładania.

Podstawą takich peelingów są enzymy owocowe lub ziołowe, które to rozpuszczają martwe komórki, ułatwiając ich złuszczanie. Bardzo podobnie działają także peelingi kwasowe, będące świetnym rozwiązaniem zwłaszcza jesienią, zimą i wczesną wiosną, kiedy to nie ma aż tak dużego nasłonecznienia.