Interesuje nas księgowość zewnętrzna?

analiza ryzyka biuro rachunkowe luboń

Przy prowadzeniu firmy, bardzo ażne są różnego rodzaju decyzje, które mają ogromny wpływ na jej funkcjonowanie. Dlatego też, trzeba pamiętać, aby mieć u siebiespecjalistę, który kompleksowo zajmie się naszymi finansami, tak abyśmy mieli pewność, że wszystko jest tutaj na wysokim poziomie, a co się z tym wiąże, że spokojnie możemy zająć się tymi najważniejszymi kwestiami, bo mamy kogoś, kto zajmie się resztą, co do której my już nie mamy aż tak dużej wiedzy. Dlatego też, jeśli nie mamy miejsca na dostawienie kolejnego biurka, albo podejrzewamy, że nie będzie w naszej firmie tyle pracy, żebyśmy mogli ją księgowej zapewnić codziennie przez odpowiednią ilość godzin, to warto się zastanowić, czy nie skorzystać z możliwości, jakie oferuje nam firma zewnętrza.

Jak to wygląda?

Zastanawiamy sę, jak dokładnie wygląda taki outsourcing księgowości i czy będzie on dla nas odpowiednim rozwiązaniem? Przede wszystkim trzeba tutaj powiedzieć, że korzystamy wwczas z usług zewnętrznej firmy, która ma swoje biuro i to w nim zajmuje się sprawami związanymi z naszą księgoością. Do nas będą oni przyjeżdżali tylko wtedy, kiedy faktycznie będzie to niezbędne, ale przez większość czasu będziemy się z nimi kontaktowali za pośrednictwem e-maili i telefonów. Co więcej sami zdecydujemy, czy nasza faktury i inne dokomuenty potrzebne księgowości chcemy im dostarczać sami, wysyłać poprzez kuriera, a może osoba zajmująca się naszą księgowością powinna po nie przyjechać? Co z pewnością jest ważne przy outsourcingu księgowości to to, że nie musimy mieć dla takiej osoby miejsca w siedzibie naszej firmy, a więc odchodzi nam koszt przygotowania stanowiska.

Dodatkowo nie musimy się martwić, że nie zapewnimy jej dostatecznie dużo pracy, bo poza nami będzie miała jeszcze innych klientów. No i to też oznacza, że nie będziemy musieli tutaj wypłacać stałej pensji, ale będziemy płacić tylko za te godziny, w których dana firma księgowa zajmowała się knkretnie naszymi sprawami. To oznacza, że możemy w ten sposób zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy.

Sporo firm z tego korzysta

Z pewnoscią warto przemyśleć taką alternatywe, tym bardziej, że naprawdę sporo firm korzysta z usług takich zewnętznych księgowości, co jest pożyteczne dla obydwóch stron. Szefowie firm mogą sporo zaoszczędzić, jednoczesnie mając pewność, że korzystają z usług doświadczonych księgowych, którzy poradzą sobie z każdym problemem. Znowu firmy ofeurjące taki typ księgowości mogą zajmować się finansami kilku lub nawet kilkunastu firm, a to oznacza, że zawsze mają pracę, zawsze mają jakieś zadania do wykonania i nie są ograniczeni tylko do jednej firmy, nie mając pewności, czy utrzyma się ona na rynku.

To też sprawia, że z jednej strony coraz cześciej firmy decydują się skorzystać właśnie z takiego rozwiązania, a z drugiej też pojawia się coraz więcej firm księgowych, z taką właśnie ofertą. Wrew pozorom outsourcing księgowości niesie ze sobą wiele pozytywnych rozwiązań. To oznacza, że powinniśmy się im wszystkim dokładnie przyjrzeć, tak aby zdecydować, czy jest to coś dla nas.

www.27ulica.pl