Dlaczego warto czytać książki?

prowadzimy kampanie kampanie telesprzedażowe specjalistyczne telesprzedażowe creditexpress inkasso informacje o firmie

Niektórzy książki wręcz uwielbiają, a inni od nich stronią. Zamiast sięgnąć po książkę, wybierają łatwiejszą formę rozrywki – obejrzenie filmu. Zamiast czytania gazety, decydują się na oglądanie wiadomości w telewizji. Ale książki warto czytać! Istnieją ku temu niepodważalne powody! Poznaj je wszystkie.

Książki stymulują nasz umysł

Czytanie książek to zajęcie bardziej wymagające dla naszego umysłu niż analizowanie obrazów czy mowy. Podczas czytania uaktywnia się więcej obszarów w naszym mózgu, odpowiadających za język, widzenie, asocjacje pojęciowe, wyobraźnię i koncentrację. Czytanie daje więcej czasu na refleksję, której czasem brak podczas filmowych seansów.

Rozwijają naszą wiedzę

Czytając książkę, nie zapamiętujemy wszystkich informacji w niej zawartych, ale nie zmienia to faktu, że książki pogłębiają naszą wiedzę. Wszystko, co czytamy pozostawia w naszym umyśle ślady różnorodnych informacji, które poszerzają horyzonty. Badania wykazały, że osoby czytające regularnie osiągają lepsze wyniki w testach inteligencji, a zdolności poznawcze takich osób pozostają wysokie, nawet w starszym już wieku.

Redukują stres i poprawiają sen

Książki po prostu uspokajają! Wystarczy zanurzyć się w lekturze, a od razu stajemy się spokojniejsi. Czytanie wpływa na obniżenie stresu lepiej niż słuchanie muzyki, spacer i picie herbaty! Ponadto, książki są w stanie poprawić nasz sen. Wystarczy przed snem sięgnąć po lekturę, by zapewnić sobie spokojny i głęboki sen. Musi być to jedna książka w wydaniu papierowym lub specjalny czytnik do e-booków.

Ekran laptopa czy tableta będzie miał działanie odwrotne.

Książki wzbogacają nasze słownictwo

Lektura nawet zwykłej powieści jest w stanie wzbogacić nasze słownictwo. Czytamy i od razu zapamiętujemy wiele nowych, dotychczas nieużywanych przez nas słów. Dzięki częstemu czytaniu książek, wzrasta nasza elokwencja, a także zdolność logicznego wypowiadania się. Wszystko to buduje poczucie własnej wartości, a także pomaga w osiąganiu sukcesów w karierze zawodowej.

Poprawiają zapamiętywanie

Książki pozytywnie wpływają na procesy pamięciowe. Kiedy zagłębiamy się losach danych bohaterów, musimy zapamiętać ich imiona, charaktery i wcześniejsze zdarzenia.

Wszystko to sprawia, że ćwiczymy nasz umysł, a proces zapamiętywania staje się coraz lepszy.