Czy rożki niemowlęce to dobre rozwiązanie dla zapewnienia spokojnego snu dziecka? Kiedy warto je stosować?

Znak ce Biuro rachunkowe z Torunia http://numeratis.eu/ należące do Grupy Ergis

Istnieje bardzo wiele akcesoriów, które są dedykowane dla bardzo małych dzieci, a rodzice mają to do siebie, że bardzo chętnie po nie sięgają. Niektóre z nich sprawiają, że maluch czuje się lepiej i łatwiej zasypia. Przykładem są rożki niemowlęce – znane od lat i w zasadzie nieodzowne, jeśli ktoś chce zapewnić swojemu potomstwu komfort. Typowy rożek nie zmienił swojego kształtu od dekad i z jego zakupem nie ma problemu. Łatwo go znaleźć w każdym sklepie z artykułami dziecięcymi.

Jednak warto wybrać taki, który będzie spełniał pewne kryteria. Przede wszystkim rożek powinien być uszyty z tkaniny oddychającej i hipoalergicznej, najlepiej naturalnego pochodzenia. Generalnie nie jest wskazane, aby był on syntetycznie barwiony, ponieważ niektóre z barwników mogą mieć działanie drażniące. Poza tym mały człowieczek ma tendencję, aby brać wszystko do buzi, więc z rożkiem zapewne zrobi podobnie. Czysty len lub bawełna na pewno mu nie zaszkodzą, ale z kolorantami bywa rozmaicie.

Sam rożek nie powinien być zbyt gruby. W zasadzie nie ma przeciwwskazań do stosowania rożka. Dziecko może w nim spać, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym, bo zwykle obywa się wówczas bez dodatkowej kołderki. Poza tym maluchy lubią czuć się opatulone, a rożek to zapewnia. Zresztą wiele niemowląt zaraz po urodzeniu jest zawijanych w rożki szpitalne, więc dzieci są do nich przyzwyczajone od pierwszych godzin i dni życia.

Jeżeli naszemu dziecku rożek pomaga spać spokojnie i wygodnie, to nie ma przeszkód, by z niego korzystać.

renowator.org.pl