Co wiemy o Weronice?

https://unhuman.pl/firm-pol-1423725107-Diamante-Chicks.html jaki kierunek studiów test

Imię Weronika ma dość długą historię. W Polsce po raz pierwszy nadano je w średniowieczu. Imię to ma dwojakie pochodzenie – greckie lub bizantyjskie. W dosłownym tłumaczeniu oznacza „nieść zwycięstwo”. Patronem tego imienia jest św. Weronika z Jerozolimy.

Święta Weronika otarła twarz Chrystusowi dźwigającemu krzyż. Za drugiego patrona uważana jest św. Weronika Negroni. Była zakonnicą, która zasłynęła z niebywałej mądrości oraz skromności. Imię Weronika występuje w wielu krajach, m.in.

w Niemczech, we Francji. Imię to cechuje się wieloma zdrobnieniami, m.in. Wera, Werka, Weronka, Weroniczka. Weronika obchodzi imieniny kilka razy w roku. Weroniki to bardzo zaradne kobiety.

Szybko zjednują sobie nieznajomych dzięki swojej dobroci oraz życzliwości. Weronika nadzwyczaj dobrze spełnia się w roli żony oraz matki. Bardzo ceni sobie udane życie rodzinne. Jest skłonna do wielu wyrzeczeń, byle tylko zapewnić jak najlepszy byt swoim najbliższym. Ważne jest dla niej również życie duchowe. Weronika bardzo lubi udzielać rad, zwłaszcza na podstawie własnych doświadczeń.

Chętnie wysłucha każdego. Jest bardzo tolerancyjna, ale jak sytuacja tego wymaga, potrafi być także waleczna. W swoich działaniach jest bardzo zdecydowana, co imponuje otoczeniu. Weronika wie czego chce i niekiedy nie uznaje kompromisów. Cecha ta sprawia, że z łatwością odnosi sukces zawodowy. Weronika może być zarówno przedsiębiorczą kobietą, jak i gospodynią domową.

W obu tych rolach czuje się równie spełniona.