Co można dać jako nagrodę?

www.hanzeatycki.pl rolki rollerblade

Nawet jeśli przygotowujemy niewielki konkurs czy turniej, w którym mają brać udział amatorzy z najbliższej okolicy, to i tak warto dopilnować, żeby wszystko prezentowało jak najwyższy poziom i żeby było zbliżone do tego, jak wyglądają zawody na wysokim poziomie. Dlatego też, powinniśmy myśleć nie tylko o samym przygotowaniu takiego wydarzenia, tak aby wszystko przebiegło jak należy, ale również musimy myśleć o tym, w jaki sposób nagrodzić zawodników i czy chcemy wyróżnić tylko tych na podium czy może wszystkich?

Jak to chcemy zrobić?

Przede wszystkim, jeśli chodzi o zawody i nagradzanie zawodników, to musimy się zastanowić jak to chcemy zrobić.

Czy nagrody mają otrzymać tylko ci, którzy zajmą pierwsze trzy miejsca, czy może symbolicznie chcemy nagrodzić wszystkich zawodników? Poza tym, nawet jeśli chcemy się skupić na pierwszej trójce, to i tak będziemy musieli się zastanowić, czy wszyscy mają otrzymać takie same nagrody, czy może chcemy je różnicować w zależności od zajętego miejsca? Tego typu ustalenia są niezwykle ważne, ponieważ musimy na nie przeznaczyć pewną sumę pieniędzy, a to właśnie od naszej ostatecznej decyzji będzie zależało, ile ich powinno być. Dlatego też, trzeba się nad tymi kwestiami zastanowić już na samym początku, aby mieć pewność, że niczego nie pominęliśmy i starczy nam pieniędzy na odpowiednie przygotowanie całego wydarzenia.

Jakie rozwiązanie?

Możemy nagrodzić tylko pierwszą trójkę. Wówczas możemy wszystkim podarować te same nagrody, czyli np.

czeki na określoną sumę albo wejściówki do jakichś ważnych miejsc. Ale możemy zrobić tak, że najwięcej otrzyma pierwsze miejsce, a najmniej trzecie.

Takie rozróżnienie pozwoli nam na jeszcze większe zaakcentowanie pierwszego miejsca. Ale możemy kupić niewielkie nagrody, czyli dyplomy, słodycze, koszulki, smycze czy inne tego typu drobiazgi, a następnie dopilnować, aby został nimi obdarowany każdy z uczestników danego wydarzenia.

Wówczas nagrody będą symboliczne, ale każdy coś dostanie, z jednej strony taka nagroda może być pamiątką, ale także może się okazać świetną motywacją na kolejne lata. Warto zobaczyć jakie mamy tutaj możliwości, przekonać się, jak mogą wyglądać takie nagrody i zastanowić się nad tym, jak chcemy je rozdzielić pomiędzy zawodników.

Czy ma je dostać tylko pierwsze miejsce, trójka na podium czy może symbolicznie chcemy dać małą nagrodę każdemu z uczestników, aby każdy z nich poczuł się doceniony?.