Chorwackim szlakiem rowerowym

światło do roweru

Jeśli planujemy rowerową podróż po Chorwacji, najlepiej zarezerwujmy czas na okres wiosny lub jesieni. W środku lata czekają na nas nie tylko wysokie temperatury, ale również turystyczne tłumy. W Chorwacji znajduje się dość ścieżek i szlaków rowerowych, by zadowolić miłośników dwóch kółek. Zwiedzanie Chorwacji na rowerze zapewni nam widok na malownicze krajobrazy.

Skaliste wybrzeża, błękitne morze, zatoki i wyspy będą cieszyć nasze oczy podczas podróży. Szczególnie przyjazna rowerzystom jest Istria. To chorwackie rowerowe centrum. Możemy poruszać się po którymś z kilkudziesięciu szlaków rowerowych i wybrać odpowiedni dla siebie stopień trudności.

Rowerzyści odnajdą się także na Riwierze Makarskiej. To miejsce idealne do aktywnego wypoczynku i wylegiwania się na plaży. Warto odwiedzić również chorwackie wyspy: Hvar, Korculę i Wyspy Kvarnerskie. Na rowerowych trasach należy zachować szczególną ostrożność.

Łatwe, oznakowane szlaki to podróż przez chorwacką przyrodę, ale mogą na nas czyhać również niebezpieczeństwa w postaci przepaści i stromych zboczy gór.