Chmury zamknięte w słoiku

www.mieszczanska15.pl https://unhuman.pl/firm-pol-1387377503-SSG-Smoke-Story-Group.html

Wydaje się niemożliwe? A jednak. Możesz spróbować tworzyć własne obłoki. Będziesz potrzebować dużego słoika (najlepiej takiego, jakiego używa się do kiszenia ogórków), balon, duża gumka-recepturka talk lub drobno starta kreda oraz zimna woda. Nalej wody na dno słoika, na wysokość około dwóch i pół centymetra.

Z balonu wytnij kawałek gumy, prostokątny lub kwadratowy i zakryj słoik. Na wierzchu połóż coś ciężkiego – książkę lub zeszyt tak, by całość się nie przesuwała. Po upływie około kwadransa usuń gumę a do wody wsyp łyżkę talku lub kredy i natychmiast z powrotem zakryj wylot balonem. Tym razem umocuj balon na szyjce słoika za pomocą gumki tak, by stworzyć rodzaj membrany.

Wciśnij lekko gumę do środka słoika i przytrzymaj około piętnastu sekund, potem cofnij rękę. Efekt jest bardzo interesujący. Postaje dlatego, że wciskając balon do środka sprężasz i ogrzewasz powietrze w środku – zawiera więc więcej pary wodnej. Po zwolnieniu nacisku powietrze się schładza, bo ciśnienie się zmniejsza.

Wtedy nadmiar pary wodnej łączy się z drobinkami kredy w powietrzu, Daje to wizualny efekt obłoku unoszącego się w słoiku.

www.kancelariafavitor.pl